سرقت ادبی Plagiarism

تشخیص سرقت ادبی مقاله با iThenticate

دریافت گزارش Plagiarism مقاله با iThenticate

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

تشخیص سرقت ادبی مقاله با iThenticate

بررسی سرقت ادبی مقاله خود را با سرویس iThenticate ازنظر پلاجیاریزم (Plagiarism) چک کنید و نتیجه (Report) بررسی سرقت ادبی مقاله را، در ایمیل خود مشاهده کنید.

سرویس پیشگیری از سرقت در مقالات علمی (Plagiarism)

حتما تا کنون برای شما نیز رخ داده است که مقاله شما به دلیل درصدی شباهت متنی در مجلات معتبر در همان ابتدای فرایند ارزیابی توسط سردبیری مجله رد شده باشد یا برای بازبینی برگشت داده شده است. حتی بیشتر مواقع نیز بدون ذکر دلیل مشخصی مقاله شما مناسب برای انتشار تشخیص داده نشده است. آمار نشان داده است که یکی از دلایل اصلی رد شدن مقالات انگلیسی در مجلات معتبر علمی  تشابه متنی است که به سرقت ادبی یا Plagiarism مشهور است.

تشخیص سرقت ادبی مقاله با iThenticate

متاسفانه چیزی که اکنون در جامعه ما رواج پیدا کرده به دلیل ضعف در نگارش مقاله به زبان انگلیسی، دانشجویان از مقالات قبلا منتشر شده و صفحات وب بخصوص در قسمت مقدمه استفاده می کنند. آگاهی ندارند که در حال حاضر سر دبیران کلیه ژورنالهای معتبر از این سرویس استفاده می کنند و به راحتی متوجه میزان تشابه (similarity) خواهند شد و بخاطر قانون کپی رایت مقاله را ریجکت می کنند. پس ضروری است پژوهشگران، آگاهی لازم جهت اجتناب از آن را داشته باشند. پژوهشگران با کمک این سرویس که گیگتپیپر ارئه می دهد می توانند مقاله خود را قبل از ارسال به ژورنالها بررسی کرده و گزارش درصد دقیق سرقت ادبی و مشابهت موجود در مقاله خود را با ارایه مستندات کامل از منبعی که کپی برداری صورت گرفته است، مشاهده کنند و سپس آن را اصلاح کنند.

در فیلم زیر روش کار تشخیص سرقت ادبی مقاله با iThenticate ، تعیین درصد Plagiarism ، بررسی مقاله با ithenticate ، بررسی تشابه مقاله، بررسی سرقت ادبی ، تشخیص سرقت ادبی مقاله ، تعیین سرقت ادبی نمایش داده شده است.

فیلم آموزشی تفسیر گزارشهای iThenticate

استناد iThenticate به کدام منابع است؟

فهرست بزرگترین پایگاههای اطلاعاتی مورد استفاده iThenticate، برای مقایسه و تشخیص اقتباس از آثار ادبی، به شرح ذیل است:
EBSCO
CROSSREF
Science Direct
Oxford Nature
ISI Web of Sciences
PubMed
Cengage Learmomg
and more than 130 Library

مراحل سایت سرقت ادبی iThenticate

♦ Upload مقاله در سایت iThenticate
♦ پس از اپلود، چند دقیقه بعد درصد تشابهات در جلوی اسم مقاله نمایش داده می شود.
♦ با کلیک بر روی similarity فایل PDF گزارش اماده می شود. بررسی تشابهات

♦ تصمیم گیری در خصوص موارد مشکوک یا درصد بالا، بر اساس قوانین اخلاق در نشر (COPE)

دریافت گزارش Plagiarism مقاله با iThenticate

– کافیست مقاله خود را ( در فرمت PDF و یا Word) از طریق یکی از راههای ارتباطی مشخص شده در صفحه ارتباط با گیگاپیپر ارسال کنید.

2- مشخصات واریزی (واریز هزینه 12 هزار ت به یکی از حسابهای سایت گیگاپیپر)

3- گزارش درصد شباهت (سرقت ادبی) در قالب PDF در کمتر از 8 ساعت برای شما ارسال می شود.

فایل نتیجه بررسی سرقت ادبی حاوی هایلایت های مختلفی می باشد که با ذکر منبع، مقدار و درصد مشابهت مقاله شما را با مقالات و نوشته های چاپ شده قبلی مشخص می کند. برای بررسی سرقت ادبی مقاله خود همین امروز اقدام کنید.

رفع سرقت ادبی مقالات علمی

پس از تشخیص سرقت ادبی مقاله با iThenticate و دریافت Report ، مرحله بعدی کاهش درصد Similarity مقاله است.  ابتدا خطوط دارای هایلایت که دارای سرقت ادبی می باشند باید پارافریز کرد تا سرقت ادبی مقاله رفع شود. پارافریز کردن به معنای بازنویسی جمله یا عبارتی با همان معنی اما با استفاده از کلمات و ساختار متفاوت است.

برای پارافریز کردن بایستی از کلمات متفاوت با معنی مشابه استفاده کنیم یا اینکه ترتیب کلمات در جمله را تغییر دهیم این روش راحت تر از کلمات مترادف می باشد و درصد سرقت ادبی را پایین می اورد. اما بهترین روش استفاده از ساختار و گرامر متفاوت می باشد که این روش بهترین روش می باشد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
برچسب ها

دانلود کتاب مقاله استاندارد | پسورد سایت های علمی

برای سفارش موارد زیر، با تلگرام و یا ایمیل ما مکاتبه کنید. دانلود مقاله ، خرید ایبوک ، دانلود استاندارد ، دریافت پایان نامه و خرید پسورد دانشگاهی خرید کتابهای آمازون، خرید اکانت iThenticate

مقاله های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Rankie WordPress Plugin