سرقت ادبی Plagiarism

نرم افزارهای شناسایی سرقت ادبی

چک کردن Plagiarism

 

سرقت ادبی موضوعی است که هماره در کنار پژوهش امروز از آن یاد میشود و به نظر میرسد فناوری اطلاعات نیز تاثیر بهسزایی در افزایش سرقت ادبی آگاهانه و ناآگاهانه دارد ، زیرا مطالب با سرعت بالا و دقت پایین در شبکۀ گستردۀ جهانی منتشر میشوند و دسترسی به اطلاعات آسانتر شده است.

روشهای سرقت ادبی

معمولا سرقت ادبی از دو طریق انجام میشود:

1- استفاده از مطالب نویسندۀ دیگر در هر قالبی (متن، تصویر و)… بدون ذکر منبع و یا

2- استفادۀ بیش از حد مجاز عین عبارت از منابع دیگر حتی با وجود ذکر منبع.

کپی و چسباندن پاراگرافهای یک متن علمی در دنیای امروز با چند کلیک ساده بر روی موشواره انجام میشود و سرعت عمل در سرقت ادبی را به طرز معجزهآسایی بالا برده است (هریس، .)2012

راهکارهای متفاوتی برای این معضل که گاهی از آن به پختهخواری (پورجوادی، .)1391نیز یاد میشود، ارائه شده است.

نرم افزارهای شناسایی سرقت ادبی

در این مقاله دیدگاه فناورانۀ آن و ابزارهایی که تا کنون برای مبارزه با سرقت ادبی به کار گرفته شده اند، معرفی میگردد. طراحی نرم افزارهای شناسایی سرقت ادبی 4بر پایۀ متن، بر اساس عناصر خاصی نظیر دامنۀ جستجو، زمان تحلیل، حجم منابع قابل بررسی در زمان مشخص، الگوریتمهای مقایسهای، دقت و بازیابی و…انجام میشود. نرم افزارهای شناسایی سرقت ادبی بزرگ از سیستم بزرگ و حجیمی از بانکهای اطلاعاتی داخلی تشکیل شده است. که این در فواصل بسیار کوتاه به حجم آنها افزوده میشود و با الگوریتمهای مشخصی منابع مورد بررسی را با منابع نمایه شده و تثبیت شده قبلی مورد مقایسه و تحلیل قرار میدهند 5این نرم افزارها به دو صورت رایگان و تجاریاند که برخی از آنها به صورت آزمایشی قابل استفاده هستند. در ادامه به معرفی معروفترین نرمافزارهای مبارزه با سرقت ادبی پرداخته میشود که عموما از طریق وب در دسترس هستند.

• اَنتی‌ پِلیجریست http://www.anticutandpaste.com

این نرمافزار که توسط شرکت آمریکایی اِی. سی. اِن. پی. طراحی شده است، مدارک گوناگون را برای یافتن سرقت ادبی کاوش و مقایسه میکند و مواردی را که احتمال سرقت ادبی دارند و شبیه به متون دیگر هستند، نشان میدهد. این نرمافزار از قالبهای گوناگون و فایلهای متنی نظیر داک (داکس) ،9فایلهای پی. دی. اف.01 صفحات اچ. تی. ام. ال. 11و… پشتیبانی میکند. از دیگر امکانات نرمافزار، امکان مقایسه و تحلیل دو متن است که میزان مشابهت و مغایرت بررسی میشود. نرمافزار اَنتی پِلی ِجریست با دو سیستم عامل ویندوز و لینوکس کار میکند. برای استفاده از آن باید برنامهای که به صورت آزمایشی و رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است بارگذاری 21شود، و جهت استفاده از همۀ ویژگیها، نرمافزار باید از طریق وب سایت خریداری گردد.

http://www.doccop.com    داک‌کوپ

این سایت ابزاری برای تشخیص اقتباس آثار علمی از یکدیگر است و گزارشی مبنی بر نمایش همبستگی و ارتباط میان مدارک و یا یک مدرک و وب ارائه میدهد. گفتنی است که این سایت حق مالکیت معنوی نداشته و اطلاعات را فراتر از مدت زمان مورد نیاز جهت ارائۀ گزارش آثار در خود حفظ نمیکند؛ اما اطلاعات کافی جهت

داوری که سرقت ادبی در مدرک یا مدارک صورت گرفته یا خیر را فراهم میآورد. از ویژگیهای مهم این سایت میتوان به بررسی انواع مدارک متنی با پسوندهای گوناگون و ارائۀ گزارشهایی با جزئیات کامل در خصوص تشخیص اقتباس آثار یا سرقت علمی بودن آنها اشاره نمود. در قسمت سؤالات متداول ،31پرسشهایی مطرح شده است که در مورد سؤال بسیاری از کاربران بوده که با مطالعۀ آنها نیز میتوان با این سایت بیشتر آشنا شد.

این سایت میتواند به صورت همزمان حداکثر 8فایل را با یکدیگر بررسی و مقایسه نماید. اما طول هر فایل باید کمتر از 50و بیشتر از 50000واژه نباشد و در مجموع تعداد کل واژههای فایلها نباید بیشتر از 150000واژه باشد. از تاریخ 15نوامبر 2013امکان بررسی وب در این سایت بسته شده است که علت آن بهبود در میزان دقت بررسی وبسایتهاست. این سایت به کاربر اطمینان میدهد که اطلاعات فایلهای آنها محرمانه میماند وگزارشهای ارائه شده در خصوص اقتباس آثار باراندازی شدۀ کاربر را تنها به وی ارائه میدهد.

این سایت امکان مقایسۀ فایلها با منابع متفاوت را ندارد. برای مثال میتواند مقالهها را با یکدیگر، روزنامه و یا مجله را نیز با نوع خود مقایسه کند. این سایت توسط مرورگرهای اپرا، فایرفاکس، موزیلا، کروم و اکسپلورر قابل مشاهده و تورق است. راحتی استفاده از سایت، بررسی فایلها به صورت رایگان و پشتیبانی پیوستۀ آن از جمله ویژگیهای برجستۀ این سایت محسوب میشود.

سایت ابزاری برای تشخیص اقتباس آثار علمی از یکدیگر newjester.com نرم افزارهای شناسایی سرقت ادبیگیگاپیپر
سایت ابزاری برای تشخیص اقتباس آثار علمی از یکدیگر newjester.com نرم افزارهای شناسایی سرقت ادبی

http://www.copyscape.com  کپی‌اِس ِکیپ

این سایت به منظور بررسی سرقت محتوا، صفحات وب پیوسته و محتوایشان را تحلیل و مقایسه میکند. در واقع این سایت برای حفاظت از محتوای با ارزش وبسایت کاربران و به عنوان ابزاری پیوسته برای بررسی سرقتهای ادبی در سایتها طراحی شده است. این سایت برای کاوش از دو موتور کاوش گوگل و یاهو استفاده میکند. میلیونها نفر از سرتاسر جهان برای جلوگیری از مطالب تکراری، و بررسی اصالت محتوا از این سایت استفاده میکنند.

با وارد نمودن آدرس سایت در قسمت کاوش میتوان دریافت که آیا در محیط وب، سایت یا سایتهای های دیگری کمۀ مطالب شما را منتشر کردهاند یا خیر. به عبارتی با زدن جستجو، کلیۀ سایتهایی که در محیط وب دارای چنین محتوایی هستند، اسکن میشوند و آدرس سایتهایی که دارای همان محتوا هستند، نمایش داده میشوند. این امکان به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است. از دیگر امکانات این سایت حفظ محتوای سایت از سرقت ادبی به صورت روزانه و هفتگی است که اشخاص میتوانند با انتخاب یک بنر هشداردهنده از سایت خود در مقابل سرقت محتوا محافظت کنند.

بدین صورت که ابتدا یک بنر http://www.copyscape.com/banners.php?o=p از آدرس انتخاب کرده و به سایت خود اضافه کنند. هر بنر دارای کدهای اچ.تی. ام. ال. است که کافی است آنها را در سایت خود کپی کنند.

از دیگر خدمات این سایت، مقایسۀ محتواست؛ به عبارتی با وارد کردن آدرس دو سایت و یا دو متن مقایسه و تطبیق میان محتوای آن دو سایت و یا متن صورت میگیرد. برای این کار میتوان http://www.copyscape.com/compare.php به آدرس مراجعه کرد. گفتنی است با وارد کردن آدرس سایت، تعداد صفحات پیوند داده شده به آن نیز مشخص میشود. این سایت به صورت روزانه ( 130دلار) و یا هفتگی ( 32دلار) سایت شما را اسکن نموده و در صورت هر گونه کپی برداری از سایت، آدرس سایت یا سایتهایی که از مطالب ما کپی برداری کردهاند، برای ما ایمیل خواهد شد. البته این کار برای کاربران در ماه اول به صورت مجانی در نظر گرفته شده است.

http://www.turnitin.com   تِرنیتین

به جرات میتوان گفت که این نرمافزار از محبوبترین و معروفترین نرمافزارهای حوزۀ سرقت ادبی در دنیای پژوهش است که ابتدا به صورت رایگان و سپس در ازای دریافت هزینه، خدمات رسانی میکند. این نرمافزار آموزشی، ابزاری مناسب برای ارزیابی و بهبود نوشتار دانش آموزان است و امکان بررسی متون و نمرهدهی پیوسته برای مربیان را فراهم میکند که این امر باعث صرفه جویی در زمان مربیان نیز میشود. در این سایت امکان تطبیق متون بیش از 40 میلیارد صفحه از محتوای دیجیتالی و بیش از 300میلیون مدارک دانشجویان و در آرشیو دانشجویی، و 120000مجله و نشریات حرفهای، علمی و تجاری وجود دارد. جامعۀ مورد توجه این نرمافزار دانشآموزان، دانشجویان و مدرسین دانشگاههاست. این نرمافزار به طور منظم با مطالب جدید به دست آمده از طریق مشارکتهای جدید دانشآموزان و مربیان به روز میشود. به عنوان مثال، این نرمافزار از مشارکت 500عضو از جمله ناشرانی همچون الزویر 51و آی تریپل ای.  61سود میبرد. در حال حاضر، صدها میلیون صفحه از مطالب جدید افراد به پایگاه دادۀ این نرمافزار اضافه شده است. به کمک این نرمافزار، یکی از گسترده ترین برنامه های آموزشی در جهان،توسط بیش از 10،000مؤسسه در 126کشور جهان به صورت پیوسته قابل اجراست تا مربیان آموزشی بتوانند مدارکی را که توسط دانش آموزان در این برنامۀ آموزشی ارائه میشود مدیریت، ردیابی، پیگیری و ارزیابی کنند. مربیان یا مدرسین با پیشنهادهای صوتی دستورالعملهای لازم و برجستهسازی بخشی از متون دانش آموزان، امکان بررسی مجدد و اصلاح متون را برای دانشجویان ممکن میسازند. این سایت به هجده زبان است و دانش آموزان میتوانند به بررسی و ارزیابی نوشتار خود بپردازند. تِرنیتین امکانات متعددی دارد که در ادامه از آنها یاد میشود:

امکانات turnitin.com   تِرنیتین

• گریدمارک :این امکان به شناسایی خطاهای املایی، دستور زبان و اشتباهات سبکی متون میپردازد. همچنین مربیان میتوانند دیدگاه دانش آموزان را نسبت به متون و مدارکی که توسط آنها ایرادگیری شده است، مشاهده کنند و در محیطی اشتراکی، به تسهیم پیشنهادها بپردازند.

• پیِرمارک : به دانشآموزانی که امکان یادگیری و آموزش از طریق مربی را ندارد فرصت می دهد تا با استفاده از این نرمافزار از سایر دانشآموزان بهره گیرند. به طوری که دانشآموزان میتوانند به ارزیابی مدارک یکدیگر پرداخته و از سایر همکلاسیهایشان مواردی را بیاموزند.

• بررسی‌اصالت :به مربیان امکان بررسی متون دانش آموزان را به لحاظ استنادهی نامناسب یا سرقت ادبی میدهد؛ به طوری که مربیان میتوانند متون دانشآموزان را به لحاظ استناددهی و یا احتمال سرقت علمی رخداده مورد مقایسه و بررسی قرار دهند. همچنین این نرمافزار امکان آموزش مربیان را از طریق منابع گسترده

و به منظور توسعه و افزایش مهارتهای لازم فراهم نموده است.

آموزش دانشآموزان و مدیران نیز از دیگر امکانات این نرمافزار به شمار میآید. تِرنیتین به عنوان ابزاری برای سرقت ادبی چندزبانه نیز در سطح بینالمللی کاربرد دارد. متون ارائه شده توسط دانش آموزان و دانشجویان از زبانهای مختلف به زبان انگلیسی برگردان شده و میان آنها عمل تطبیق صورت گرفته و تشابهات و تفاوتها مشخص میشود. عمل تطبیق به کمک پایگاه وسیعی که محتوای چندزبانه را از 17بیلیون صفحۀ وب، 200میلیون مدارک علمی دانشجویان و دهها هزار کتاب، نشریات ادواری و انتشارات برجسته و مهم در زمینههای پزشکی، علمی و فنی انجام میدهد. همانطور که پیشتر گفته شد، استفاده از این سایت به طور کامل رایگان نیست. برای خرید اکانت turnitin با گیگاپیپر مکاتبه کنید.

http://smallseotools.com/plagiarism اسمال‌ تولز

با استفاده از این سایت میتوان بخشی از مقاله را به منظور کپی و یا اصل بودن آن مورد بررسی قرار داد. بدین صورت که متن یا متون باراندازیشده در این جستجوگر، در میان متون وب اسکن میشود. علاوه بر آن، با وارد نمودن بخشی از یک متن، کاربر به مقالۀ اصلی آن و یا مقالاتی که از این متن بهره بردهاند، راهنمایی میشوند. جستجوگر سرقت ادبی آزاد، برای چک کردن محتوای بازنویسی شده یا محتوای دستکاری شده (به منظور بالا بردن سازگاری آن با متن مورد نظر) با بهرهگیری از این سایت میتواند به اصیل بودن متن اطمینان حاصل کند.

گاهی دانشجویان پیش از ارسال مقاله خود به مجله، برای صحت از استنادهای آن، با بهرهگیری از این سایت از میزان صحت منابع و استنادها مطلع میشوند. گفتنی است در جعبۀ کاوش باید حداقل 30واژه تایپ شود تا عمل کاوش صورت پذیرد وخدمات این سایت رایگان است و از آن به عنوان یکی از قویترین نرمافزارهای کشف سرقت ادبی رایگان یاد میشود.

http://www.dustball.com/cs/plagiarism.  داست‌بال

در این سایت نیز همچون سایر جستجوگرهای سرقت ادبی با وارد نمودن بخشی و یا کل یک متن میتوان به کپی بودن و یا اصیل بودن آن در محیط وب دست یافت. همچنین امکان باراندازی فایلهایی با پسوند داک یا داکس نیز برای بررسی سرقت ادبی آنها در این سایت وجود دارد. امکان جستجوی عبارت و جملات بسیار

کوتاه در این سایت امکانپذیر نیست. این نرمافزار توسط یکی از دانشجویان دانشگاه مریلند آمریکا در سایت 2002طراحی شده است، روزانه 2000بازدیدکننده داشته است و بیش از 1500000 کاربر از این سایت برای آگاهی از کپی بودن بودن اثر و یا اینکه مورد سرقت ادبی قرار گرفته است یا خیر استفاده کردهاند. به گفتۀ

نقدکنندگان، به جهت عدم حمایت از عملگرهای محدودکنندۀ کاوش و مشکلات برنامهنویسی متعدد، هنوز راه زیادی برای تکمیل و استفادۀ کامل از این سایت وجود دارد

/http://academicplagiarism.com  آکادمیک‌پِلیجریزم

با بهره گیری از این سایت دانشجویان و نویسندگان حرفهای میتوانند به صورت کاملا پیوسته و بدون نیاز به بارگذاری، حجمی بالایی از اطلاعات بر رایانۀ خود از صحت اطلاعات متون خود و یا سرقت ادبی بودن آنها اطمینان حاصل کنند. اسکن پویا از جملات و پرونده ویژه سرقت علمی عبارات متون، بررسی میلیونها صفحۀ وب، کتاب، مجلات پیوسته و روزنامهها، انتشارات دانشگاهی و گزارشهای اصیل از جمله کاربردهای این سایت محسوب میشود.

امکان باراندازی فایل با پسوندهای متنی گوناگون وجود دارد، ذکر این نکته ضروری است که برای استفاده از امکان کاوش حتما باید ثبت نام کرد. گفتنی است  جستجوی بخشی از متون (در صورتی که از 700واژه تجاوز نکند) نیز در این سایت وجود دارد. در این مرحله جستجوی عین عبارت و یا جستجوی پویا (جستجوی جملات و عبارات) برای یافتن کپی و یا اصل بودن متون در محیط وب وجود دارد. در واقع این سایت راه حلی برای ویرایش مدارک کاربران است؛ زیرا کسانی که برای این سایت فعالیت میکنند، ویراستاران حرفهای و متخصص دانشگاهها و دانشکدههای نیویورک از رشتههای مختلف دانشگاهی هستند.

رضایت کاربران از کیفیت خدمات سایت از جمله اهداف اصلی آن معرفی شده است. به طوری که از الگوریتمهای پیشرفته برای اسکن و مقولهبندی محتوای اسکنشدۀ مدارک از چندین منبع همچون وبسایت ها، کتابها و انتشارات دیجیتال شده استفاده میکند. در قسمت خودآموز سایت، ویدئوهای آموزشی در زمینههای موضوعی دانشگاهی ارائه شده است. استفاده از این سایت رایگان است.

/http://www.plagscan.com   پِلج‌اِسکن

اینوب سایت یکی از کاوشگرهای تحت وب است که بیش از 500 سازمان از سرتاسر جهان برای بررسی کپیبرداری و سرقت محتوا از آن استفاده میکنند. به عبارتی، پلاگ اسکن یک مرورگر مبتنی بر خدمات وب است که صحت اسناد و مدارک را مورد آزمون قرار میدهد. فایلها را میتوان در تمامی فرمتها (ورد، پی دی اف و غیره) در این سایت باراندازی نمود.

اسکن فایلهای باراندازی شده برای بررسی کپی و یا غیر کپی بودن آنها طی یک الگوریتم دو مرحلهای بسیار پیشرفته و بر اساس آخرین تحقیقات موجود در زبانشناسی کامپیوتر انجام میپذیرد. از جمله مزایای این سایت میتوان به موارد فوق اشاره نمود: «نمایۀ کاوش روزانه روزآمد و بسط داده میشود؛

سالانه بیش از 1میلیون مدرک که شامل 300000مقاله موردی است مورد آزمون قرار میگیرد؛ در میان رقبای بینالمللی رتبۀ اول را به لحاظ کاربردپذیری به خود اختصاص داده است و به عنوان بهترین ارائهدهندۀ خدمات پیوسته برای تشخیص سرقت ادبی در سال 2013 شناخته شده است؛ زمانی که کاربران از این سایت استفاده میکنند، کلیۀ مدارک باراندازی شده حفظ و کنترل کامل بر آنها صورت میگیرد به طوری که امنیت دادهها ک ً املا تامین میشود و به هیچ وجه عنوان دادهها منتشر و یا به شخص ثالث انتقال داده نمیشود؛ راحتی استفاده و سرعت در باراندازی نمودن مدارک نیز از دیگر مزیتهای آن به شمار میآید. یکی از نکات قابل توجه این است که سطح کپی برداری به صورت درصد در سه طیف مشخص میشود.

علاوه بر بررسی مدارک، امکان بررسی وبسایتها، کد دو منبع و آدرس لینک 32نیز وجود دارد. در قسمت تنظیمات 42میتوان بنا به نوع رابط کاربر ،52تغییراتی در نوع بررسی مدارک و نحوۀ گزارشدهی آن ایجاد نمود. استفاده از این سایت به صورت آزمایشی و برای مدتی محدود، رایگان است.

http://plagiarism-detect.com پِلجریزم‌دیتِکت

این سایت به ارائۀ خدمات پیوسته به منظور بررسی سرقت ادبی در محتوای وبسایت، اسناد و مدارک، اخبار مقالات دانشجویی مورد استفاده کاربران میپردازد. این بدان معنی است که برای کاوش سرقت ادبی در محتوای وبسایت، سند یا مدرکی خاص باید گزینۀ مورد نظر در وبسایت مشخص شود و ظاهراً برای هرکدام الگوریم کاوش جداگانه در نظر گرفته شده است؛ بدین صورت که با باراندازی فایل مورد نظر و یا وارد کردن آدرس وبسایت میتوان به کپی بودن بخشی از محتوا و یا کل آن اطمینان حاصل کرد.

پس از انجام اسکن، گزارشی مبنی بر کپی بودن محتوا، تعداد واژهها و همچنین تعداد جملات متن یا وب سایت به عمل میآید. گفتنی است این سایت از موتور جستجوگر گوگل و بینگ برای بررسی سرقت ادبی آثار کمک میگیرد و نیز از صفحات اجتماعی همچون توئیتر، فیس بوک و گوگل پلاس برای ارتباط بیشتر کاربران از خدمات نوین خود بهره میبرد. این سایت پیشتر به صورت رایگان خدمترسانی میکرد؛ اما اخیرا به دلیل مشکلات بهرهگیری رایگان از موتورهای کاوش و سایر چالشهای فنی، خدمات رایگان خود را حذف کرده است.

/http://www.ithenticate.com  آی‌تِنتی ِکیت

ایـن نرمافـزار پیشـرو در ارائه دهنـدۀ تشـخیص سـرقت ادبـی حرفـهای و فناوری پیشـگیرانۀ مفید برای اسـتفادۀ ناشـران علمی و گروههـای پژوهشـی در سراسـر جهـان اسـت تـا نویسـندگان و محققـان از اصالـت آثـار خـود در مرحلۀ پیـش از انتشـار اطمینان حاصـل کننـد. این نرمافزار به ویراسـتاران، نویسـندگان و محققان

کمـک میکنـد تا مقایسـۀ نسـخههای خطـی و یا مـدارک علمی را در بیـش از 37میلیـارد صفحـۀ وب و 37,7میلیون اثر از پانصد ناشـر تخصصـی شـرکتکننده در کراسچـک( 62سرویسـی کـه توسـط ایـن نرمافـزار ارائـه میشـود) انجـام دهنـد. ایـن نرمافزار توسـط تِرنیتیـن( 72در صفحـات قبـل از آن یاد شـد) توسـعه یافته اسـت و پیشـرو در تشـخیص اقتبـاس آثـار و بررسـی اصالـت آنها بـرای مؤسسـات آموزشـی در سرتاسـر جهان اسـت. این شـرکت در اوکلنـد کالیفرنیـا 82بـه همـراه دفاتـر بینالمللـی در نیوکاسـل انگلسـتان 92تأسـیس شـده اسـت. تاکنـون در ایـن سـایت حـدود 25میلیـون مـدرک برای بررسـی سـرقت ادبی مـورد کاوش قرار گرفتـه اسـت. یکـی از امکانـات جالـب ایـن سـایت، جسـتجوی مجـلات تخصصـی دارای ضریـب تأثیـر بر اسـاس نـام، عنوان و موضوع اسـت. بر اسـاس تعـداد واژههای مدرک یا مـدارک علمی میتـوان بـا پرداخـت مبالغـی بـه صـورت سـالانه کـه در سـایت مشـخص شـده اسـت درصورت هر گونه سـرقت ادبی از آن/ آنها مطلع شـد. الزویر  ، 03اشـپرینگر ،  13ابسـکو  ، 23پروکوئسـت ، 33وایلی43  و آی. تریپـل ای. از جملـه ناشـران تخصصی این سـایت هسـتند.  گفتنـی اسـت اکثـر کاربـران ایـن سـایت، فروشـندگان موفـق، پزشـکان، محققـان و دانشـجویان هسـتند. وبکسـت و وبـلاگ از دیگـر امکانـات ایـن سـایت بـه شـمار میآیـد. اسـتفاده از این سـایت رایگان نیسـت.

در ایـران نیـز هماننـد کشـورهای دیگر تلاشهایـی در جهت بررسـی میزان مشـابهت مـدارک الکترونیکی با سـایر منابـع انجام شـده اسـت که تعـداد آنها بسـیار محدود اسـت. یکـی از نمونههای تلاشهـای فناورانـۀ ایرانیان بر ضدسـرقت علمی- ادبـی در ایران، نرمافـزار آراد و موتور جسـتجوی طرلان اسـت که توسـط شـرکت دانـش بنیـان آوای اطلاعـات آریـا مسـتقر در شـهرک علمـی و تحقیقاتی اصفهان طراحی شـده اسـت. به نقل از خبرگزاری ایسـنا ( )1392ایـن نـرم افـزار آراد بـا اسـتخراج الگوهـای سـرقت علمی از موتـور کاوش طـرلان – کـه توسـط طراحـان نرمافـزار طراحـی شـده اسـت- به کاوش در سـایر منابـع الکترونیکی میپـردازد. این موتـور کاوش مبتنـی بـر زیرسـاخت محاسـبات ابری 53اسـت که از زبانهـای مختلفـی پشـتیبانی میکند.

بدیهـی مطالعـه و بررسـی چنیـن نرمافزارهایـی بـه  سـردبیران، داوران، تولیدکننـدگان اطلاعاتـی کمـک میکنـد تـا داوری منصفانـه و مناسـبی داشـته باشـند. بـا اسـتفاده از چنیـن نرمافزارهـا و تحلیـل مقـالات در ابتـدای شـروع فراینـد داوری، میتـوان در وقـت داوران محتـرم صرفهجویـی بسـیار نمـود. از

سـوی دیگـر نویسـندگان محتـرم نیـز میتواننـد پیـش از ارسـال مقالـه بـه همایشهـا و نشـریات علمـی، مقالۀ خـود را با اسـتفاده از از ایـن امکانـات بررسـی کننـد تـا از نو بـودن مطلب ارائهشـدۀ خـود، مطمئـن گردنـد.

معادل لاتین اصطلاحات بکار رفته در مقاله

3. Scanlon and Neumann

4. Plagiarism detection software

5. Chuda et al

6. Trial

7. AntiPlagiarist

8. ACNP

9. Doc(Docx)

10. PDF

11. HTML

12. Download

13. FAQ(Frequently Asked Questions)

14. upload

15. Elsevier

16. IEEE

17. voice comments

18. Grademark

19. Peermark

20. Originality check

21. Smaltools

22. Bailey

23. URL

24. Setting

25. user interface

26. Crosscheck

27. Turnitin

28. Oakland, California

29. Newcastle, United Kingdom

30. Elsevier

31. springer

32. Ebsco

33. proquest

34. Wiely

35. Clouding processing

برچسب ها

دانلود کتاب مقاله استاندارد | پسورد سایت های علمی

برای سفارش موارد زیر، با تلگرام و یا ایمیل ما مکاتبه کنید. دانلود مقاله ، خرید ایبوک ، دانلود استاندارد ، دریافت پایان نامه و خرید پسورد دانشگاهی خرید کتابهای آمازون، خرید اکانت iThenticate

مقاله های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rankie WordPress Plugin