پزشکی

آموزش UpToDate

راهنمای استفاده از پایگاه UpToDate

مقدمــه – UpToDate چیست؟

پایگاه اطلاعاتی UpToDate در برگیرنده منابع اطلاعاتی بازبینی شده و مبتنی بر شواهد پزشکی است و اطلاعاتی تفصیلی درباره مراقبت از بیمار و موارد بالینی(علائم بالینی، روش های آزمایشگاهی تشخیص و درمان بیماری ها) ارائه می دهد که برای پزشکان و بیماران کاربرد دارد. با کمک این پایگاه می توان به پاسخ های کاملی در خصوص سوالات بالینی دست یافت. در ادامه با آموزش UpToDate جامع ترین نرم افزار اطلاعات پزشکی، همراه گیگاپیپر باشید.

خرید اکانت آپ تو دیت

پوشش موضوعی UpToDate

در این پایگاه بیش از 75 هزار صفحه متن و تصویر و بیش از 250 هزار منبع فراهم شده است و یک پایگاه اطلاعاتی دارویی و پیوندهایی به چکیده­ های مدلاین نیز ارائه شده است. UpToDate بیش از 7300 زمینه موضوعی را در 13 تخصص پزشکی پوشش می­دهد که عبارت است از:

1.      کلیه

2.      اعصاب

3.      گوارش و کبد

4.      خون­شناسی

5.      سرطان­

6.       بیماری­های عفونی

7.      ریه، حساسیت­ها و ایمنی­شناسی

8.      اطفال

9.      روماتولوژی

10.  زنان و زایمان و بهداشت زنان

11.  غدد درون­ریز

12.  قلب و عروق

13.  طب خانواده و اورژانس، مراقبت­های اولیه بزرگسالان

آموزش UpToDate

مروری بر صفحه اصلی UpToDate

صفحه اصلی UpToDate | خرید اکانت آپ تو دیت | آموزش آپتودیت. آموزش بروزرسانی آپتودیت نسخه مک بوک · آموزش بروزرسانی آپتودیت نسخه راهنمای خرید اکانت آپتودیت در مک بوک گیگاپیپر
صفحه اصلی UpToDate

Uptodate جستجو در

جهت جستجو لازم است در نوار جستجو کلیدواژه و یا عبارت مورد نظر خود را وارد نمایید. همچنین می توانید از ویژگی پیشنهاد های جستجو که با وارد کردن کلمات ابتدایی از کلید واژه مورد نظر توسط پایگاه ارائه می شود به جستجو بپردازید.

نکات جستجو در اپتودیت

چنانچه می خواهید فقط گرافیک را جستجو کنید، پس از وارد کردن کلید واژه مورد نظر از منوی کشویی کنار
نوار جستجو گزینه گرافیک را انتخاب نمایید.
جهت جستجوی مطالب مخصوص بیمار، پس از وارد کردن کلیدواژه مورد نظر خود از منوی کشویی کنار نوار
جستجو گزینه Patientرا انتخاب نمایید

جستجو در اپتودیت | خرید اکانت آپ تو دیت
جستجو در اپتودیت

مروری بر صفحه نتایج جستجوی آپتودیت

نتایج جستجوی آپتودیت | خرید اکانت آپ تو دیت | UpToDate صدها موضوع آموزشی را برای بیماران فراهم آورده است گیگاپیپر
نتایج جستجوی آپتودیت

جستجوی گرافیک در UpToDate

UpToDate دارای قابلیتی است که به شما اجازه می هد به سرعت گرافیک و موضوعات مرتبط با آن را جست و جو نمایید. هزاران گرافیک در این پایگاه وجود دارد که شامل: عکس، جداول، تصاویر (مصور، اشکال هندسی،) نمودارها، الگوریتم و فیلم می باشد. جهت جستجوی محتوای گرافیکی، پس از وارد کردن کلید واژه مورد نظر، از منوی کشویی کنار نوار جستجو گزینه گرافیک را انتخاب نمایید.

جستجوی گرافیک در UpToDate | خرید اکانت آپ تو دیت | UpToDate صدها موضوع آموزشی را برای بیماران فراهم آورده است گیگاپیپر
جستجوی گرافیک در UpToDate

اطلاعات بیمار در سایت آپتودیت Patient Info

UpToDate بیش از هزاران مبحث آموزش به بیمار را در سطوح مختلف جهت پاسخگویی به نیازهای اطلاعاتی مختلف بیماران فراهم می کند. مطالب این بخش حاوی تصاویر تمام رنگی، گرافیک و نمودار جهت کمک به خواننده برای درک وضعیت و مراقبت از خود می باشد. مباحث این قسمت در دو سطح به طور خاص برای بیماران ارائه می گردد.

اطلاعات بیمار در سایت آپتودیت Patient Info | خرید اکانت آپ تو دیت
اطلاعات بیمار در آپتودیت Patient Info
  1. سطح مقدماتی: مطالب این سطح کوتاه و به زبان ساده نوشته شده است. پاسخگوی 4تا 5سوال مهم افراد در خصوص یک مشکل پزشکی می باشد. این مطالب برای افرادی که می خواهند دیدی کلی نسبت به موضوع داشته باشند گزینه مناسبی خواهد بود. نمونه ای از محتوای سطح مقدماتی در شکل زیر نشان داده شده است.
  2. سطح پیشرفته: این سطح طولانی تر و مفصل تر از سطح مقدماتی می باشد و برای افرادی که می خواهند اطلاعات جزئی بیشتری دریافت کنند و  با برخی اصطلاحات فنی پزشکی آشنایی دارند مناسب است. شکل زیر نمونه ای محتوای سطح پیشرفته می باشد.
اطلاعات بیمار در سایت آپتودیت Patient Info | خرید اکانت آپ تو دیت | UpToDate صدها موضوع آموزشی را برای بیماران فراهم آورده است گیگاپیپر
اطلاعات بیمار در Patient Info

اطلاعات جدید UpToDate براساس تخصص  What’s New

این قسمت حاوی خلاصه ای از مهم ترین یافته ای جدید بر اساس تخصص می باشد. جهت مشاهده بروزرسانی ها در هر حوزه روی تخصص مورد نظر در فهرست نمایش داده شده کلیک کنید. همچنین جهت دسترسی به محتویات این بخش می توانید عبارت What’s New را در نوار جستجو وارد نمایید.

 توصیه های جدید در خصوص عملکردهای بالینی  (Practice Changing Updates) PCUs

این بخش توصیه های خاص و جدید یا بروزرسانی در خصوص عملکردهای بالینی را مورد تأکید قرار می دهد. تمرکز این بخش روی تغییراتی است که امکان دارد تأثیرات قابل توجه و گسترده ای در عملکرد داشته باشد. منعکس کننده مهم ترین تغییرات صورت گرفته طی یکسال گذشته است، بر اساس تاریخ ارائه شده و با جزئیات بیشتر در موضوع مربوطه بازنگری و بروزرسانی شده است. توصیه های جدید آورده شده در این بخش، رژیم درمانی جدید را برای بیماران در محدوده سنی خاص و مستقل از شدت بیماری فراهم می کند.
دسترسی به این قسمت از طریق منوی  What’s New و کلیک روی اولین عنوان با نام Practice Changing Updates یا وارد کردن عبارت  Practice Changing Updates در نوار جستجو امکان پذیر است.

 توصیه های جدید در خصوص عملکردهای بالینی (Practice Changing Updates) PCUs | خرید اکانت آپ تو دیت
توصیه های جدید در خصوص عملکردهای بالینی (Practice Changing Updates) PCUs

حسابگر UpToDate Calculators

آپتودیت حاوی حسابگرهایی است که به شما اجازه می دهد مقادیر مورد نظر را در فرمول های رایج هر مبحث جهت بدست آوردن داده های عددی وارد کنید (مانند محاسبه BMI در بزرگسالان) محاسبه گرهای دیگری نیز وجود دارند که این امکان را برای شما فراهم می کنند تا شدت یک بیماری مانند ذات الریه در یک بیمار بر اساس وجود و یا عدم وجود عوامل خطر در آن برآورد نمایید.
دسترسی به این بخش از طریق منوی Calculators در بالای صفحه، فهرست مطالب، وارد کردن  Calculators در نوار جستجو یا جستجوی محاسبه گر مورد نظر در نوار جستجو امکان پذیر است.

یکی از مزایای خرید اکانت رسمی اپتودیت از گیگاپیپر، داشتن بخش Calculators در نرم افزار UpToDate است. اکانتهای UpToDate که از شرکتهای دیگر تهیه می شود، این امکان را ندارد.
ماشین حساب آپتودیت UpToDate Calculators خرید اکانت آپ تو دیت
ماشین حساب آپتودیت UpToDate Calculators

تشخیص تداخل های دارویی با نرم افزار UpToDate بخش Drug Interactions

UpToDate همکاری  LexiComp بانک اطلاعات دارویی وسیع و عمیقی را فراهم آورده که به کاهش خطرات و افزایش ایمنی بیمار کمک می کند. این بانک قابلیت تحلیل تداخل های مابین دارو با دارو، گیاه دارویی با دارو و گیاه دارویی با گیاه دارویی را دارد .

بخش تداخلهای دارویی یکی از قابلیتهای کلیدی نرم افزار UpToDate است که با خرید اکانت UpToDate در گزینه های صفحه اول نرم افزار وجود دارد.
آموزش UpToDate راهنمای استفاده از پایگاه UpToDate فیلم های اموزشی UpToDate سایت اپ تو دیت خرید اکانت آپ تو دیت
تشخیص تداخل های دارویی بخش Drug Interactions

داروهای متداخل بر اساس میزان خطر به درجه های  A,B,C,D,Xتقسیم می شوند که در قسمت راهنما توضیحات مربوط به هرکدام نمایش داده شده است.

Risk
Rating Action Description

 Risk A

No Known Interaction Data have not demonstrated either pharmacodynamic or pharmacokinetic interactions between the specified agents

Risk B

No Action Needed Data demonstrate that the specified agents may interact with each other, but there is little to no evidence of clinical concern resulting from their concomitant use.

Risk C

Monitor Therapy Data demonstrate that the specified agents may interact with each other in a clinically significant manner. The benefits of concomitant use of these two medications usually outweigh the risks. An appropriate monitoring plan should be implemented to identify potential
negative effects. Dosage adjustments of one or both agents may be needed in a minority of patients.

Risk D

Consider Therapy Modification Data demonstrate that the two medications may interact with each other in a clinically significant manner. A  patient-specific assessment must be conducted to determine whether the benefits of concomitant therapy outweigh the risks. Specific actions must be taken in order to realize the benefits and/or minimize the toxicity resulting from concomitant use of the agents. These actions may
include aggressive monitoring, empiric dosage changes, choosing

Risk X

Avoid Combination Data demonstrate that the specified agents may interact with each other in a clinically significant manner. The risks associated with concomitant use of these agents usually outweigh the benefits. These agents are generally considered contraindicated

میزان خطر داروهای متداخل

در این پایگاه داروهای متداخل به نسبت میزان خطر به هنگام مصرف هم زمان در طیف D ، C، B، A و X تقسیم بندی میشوند:
کد A نشان دهنده نبود تداخل در بین دو دارو است.
کد B نمایانگر امکان وجود واکنش در بین دو دارو است اما نیازی به تغییر یکی از داروها برای بیمار وجود ندارد.
کد C بیانگر نیاز به دخالت در دوز مصرفی بیمار به هنگام مصرف همزمان دو دارو است. با توجه به وضعیت بیمار و فواید مصرف هم زمان دو دارو، در تعداد اندکی از بیماران و برای کاهش میزان عوارض باید در دوز مصرفی یک یا هر دو دارو هماهنگی برقرار شود.
کد D نشان می دهد که دو دارو با یکدیگر تداخل دارویی دارند. به گونه ای که با توجه به وضعیت بیمار، میزان فواید مصرف هم زمان دو دارو و خطرهای ناشی از آن مورد ارزیابی قرار می گیرد و نیاز به مشاهده دقیق وضعیت بیمار به هنگام مصرف، تغییر در دوز داروها با توجه به شرایط بالینی بیمار و جایگزینی داروهای معادل وجود دارد.
کد X بیانگر وجود تداخل در بین دو دارو است. در این شرایط میزان خطر ناشی از مصرف همزمان دو دارو بیشتر از فواید آن است و نباید دو دارو را با یکدیگر برای بیمار تجویز کرد.

برای خرید اکانت آپتودیت کلیک کنید.

فیلم های اموزش UpToDate

دانلود برنامه Mobile App UpToDate

در این ویدیوی اموزشی با نحوه نصب نسخه موبایلی برنامه UptoDate اشنا می شوید. همچنین مروری بر برخی از امکانات و ویژگی های این برنامه دارد.

Download the Mobile App

This short demo shows you how to install the UpToDate Mobile App and reviews its features and functionality.

توجه شود که دسترسی UptoDate توسط Mobile Apps نیاز به اکانت uptoDate دارد.

ویژگی ها و امکانات UptoDate

مشاهده ویژگی های UpToDate و کلید های میانبر ان، برای کمک به شما برای پیدا کردن پاسخ سوال های بالینی خود به سرعت و به آسانی.

UpToDate Features and Shortcuts

View UpToDate features and shortcuts to help you to find answers to your clinical answers quickly and easily.

استفاده از بخش Drug Database برنامه UptoDate

UpToDate حاوی بیش از 6000 نسخه بزرگسالان، کودکان و داروهای بین المللی منحصر به فرد ارائه شده توسط Lexicomp® است.

UpToDate Drug Database

UpToDate contains more than 6,000 unique adult, pediatric, and international drug entries provided by Lexicomp®.

استفاده از بخش Drug Interactions Tool برنامه UptoDate

UpToDate برای به حداقل رساندن ریسک و افزایش ایمنی بیمار، ابزار تجزیه و تحلیل تعاملات دارویی را به اپتودیت اضافه کرده است.

UpToDate Drug Interactions Tool

To help minimize risk and increase patient safety, UpToDate includes a drug interactions analysis tool.

اموزش کار با ماشین حساب اپ تودیت

UpToDate دسترسی آسان به بیش از 175 ماشین حساب پزشکی در جریان کار بالینی فراهم می کند.

UpToDate Calculators

UpToDate provides easy access to more than 175 medical calculators right in the clinical workflow.


اموزش کار با بخش گرافیک اپ تودیت

UpToDate شامل بیش از 33،000 عکس، چهره، جداول، نمودار، الگوریتم و فیلم است.

UpToDate Graphics

UpToDate contains more than 33,000 pictures, figures, tables, graphs, algorithms, and videos.


اموزش بخش مدیریت حساب آپتودیت

UpToDate ‘My Account’

Easily manage your UpToDate account.

فیلم های آموزشی آپتودیت

UpToDate صدها موضوع آموزشی را برای بیماران فراهم آورده است. برای دیدن فیلم های آموزشی و کار با UpToDate Mobile App به لینک زیر از سایت اپتودیت مراجعه کنید.

https://www.uptodate.com/home/help-demo

فایلهای PDF آموزش UpToDate

فایل PDF راهنمای استفاده از پایگاه آپتودیت به زبان فارسی

اولین فایل PDF راهنمای استفاده از UptoDate به زبان انگلیسی (1)

دومین فایل PDF راهنمای استفاده از UptoDate به زبان انگلیسی (2)

برای خرید اکانت UpTodate و دریافت یوزر و پسورد UpToDate با ما مکاتبه کنید. توضیحات بیشتر در لینک خرید پسورد آپتودیت

 

دانلود کتاب مقاله استاندارد | پسورد سایت های علمی

برای سفارش موارد زیر، با تلگرام و یا ایمیل ما مکاتبه کنید. دانلود مقاله ، خرید ایبوک ، دانلود استاندارد ، دریافت پایان نامه و خرید پسورد دانشگاهی خرید کتابهای آمازون، خرید اکانت iThenticate

مقاله های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا